Kurumsal Bilgiler

Tarihçe

Özel Armağan Koleji binası 2002 yılında Konya Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından yaptırılmıştır. Armağan Eğitim İnşaat Otomotiv A.Ş. tarafından vakıf binası kiralanarak Özel Armağan İlköğretim Okulu adında 2002-2003 Öğretim Yılında mevcut 117 öğrenci ile ülkemizdeki eğitim standartlarının yükseltilmesi ve insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek amacıyla hizmete sunulmuştur. İlk senesinde 10 öğrenciyi mezun eden okulumuz günümüze kadar 15 Eğitim-Öğretim yılı boyunca 302 öğrenciyi mezun ederek topluma kazandırmıştır.

Okulumuz adını mahalle adından dolayı Armağan adını almıştır.

Özel Armağan Eğitim Kurumları 2010-2011 Öğretim yılında Özel Başak Eğitim Kurumları ile tecrübelerini birleştirerek 10 eğitim gönüllüsü öğretmenin iştirakleriyle , ihlas ve samimiyetle, emin adımlarla yürümekte ve 2016-2017 Öğretim Yılında 390 öğrenci ve 40 eğitim personeli ile Eğitim Öğretim faaliyetine devam etmektedir.

Özel Armağan Öğretim Kurumları 2002 yılında çıkmış olduğu bu kutlu yolda İslamın ilk “Oku” emrine uyarak “Önce İnsan” şiarıyla topluma kazandırdığı bireyler ile gurur duymaktadır. Asil geçmişten aydınlık geleceğe köprüler kurabilmek adına dünya barışına hizmet eden, ilme yön veren nesiller yetiştirmek gibi bir ufkun sahibi olan Özel Armağan Öğretim kurumlarının varoluş amacı Milli Eğitim Temel Kanununda da anlamını bulan temel felsefeyi sahiplenmek, dolayısı ile önce insan sonra alanında lider nesiller yetiştirmektir.

Özel Armağan Öğretim Kurumları İşte bu gerçekten hareket ederek uzman öğretim kadrosuyla akademik başarısının önemli olduğu kadar en az toplumumuzu bir arada tutan temel değerleri de yavrularımıza kazandırma çabasındadır.

Ancak o zamandır ki Çağ açıp Çağ kapatan Fatihler, bu dünya bir padişaha az iki padişaha çok diyen Yavuz Sultan Selimler, zorluklar ve zorbalıklar karşısında devleşen vatana can feda diyen Nene Hatunlar, gönüllere ışık tutan Ahmet Yeseviler, Adaletle hükmeden Hz. Ömerler, Kanuniler ve sabah ikinci müşteriye ben siftah yaptım isterseniz yan komşudan alışverişinizi yapın diyen şahsiyetler yetişecektir. Özel Armağan olarak vizyonumuz da misyonumuz da bu anlayışın içinde saklıdır.

Kurucu Mesajı

Armağan Koleji;

Mevlana diyarı Konya’mızın en güzel ilçesi yeşil Meram’ın bağrında yaşayan, yaydığı pozitif enerji ile insanlığı aydınlatan, adeta denizin ortasındaki bir feneridir.

Bir avuç idealist öğretmenin 1986 da başlayan Özel Okulculuk serüveninin şu an itibariyle son halkasıdır. Bu 28 yıllık tecrübe sonucunda En büyük hedefimiz Milli Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde vatanını ve milletini seven, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne inanan, milli ve manevi değerlere sahip, Anadolu coğrafyasının 1071 den günümüze uzanan tarihi süreci iyi bilen, bu coğrafyanın tarihi, kültürel ve ahlaki değerlerini benimseyip ilelebet yaşatmayı kendisine vazife addeden, farklılıkları ayrılık değil zenginlik sayıp onları koruyan ve kucaklayan nesiller yetiştirmektir. 

Yine, özgürce düşünen, ezberci değil, okuduğunu analiz, sentez ve yorumlayabilen, en az bir yabancı dil bilen, teknolojinin bütün imkanlarını en iyi şekilde kullanan ve bunu sosyal hayatına taşıyabilen özgür bireyler yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

Sonuç olarak; Amacımız, umudumuz ve temennimiz o ki,Toplumun temel değerlerinden taviz vermeden statükoyu reddedip değişim olmadan gelişimin olmayacağı anlayışına sahip gençler yetiştirerek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır.

Bugüne kadar yetiştirdiğimiz öğrencilerden gerek siyasette, gerek bürokrasi de, gerek iş hayatında ve gerekse sivil toplum örgütlerinde başarılı çalışmalara imza atan öğrencilerimizle gurur duymaktayız.

Bu can bu tende olduğu sürece bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.

Selam ve Dua ile.

Mustafa KÜRKÇÜ Kurucu Temsilcisi

Misyon ve Vizyonumuz

Misyonumuz

Tarihini bilen, vatanını, milletini ve insanları seven, insanlara, düşüncelere saygılı ve kendisi ile barışık, sorumluluk, hoşgörü ve özgüven sahibi. Mücadeleci, araştıran, üreten ve paylaşan. Hayat boyu öğrenmeyi hedef edinen, lider, örnek, aksiyoner ve zarif olan, kaynakları, imkânları ve zamanı verimli kullanabilen, sağlıklı bireyler yetiştirmek için; profesyonel yönetim ve rehberlik anlayışıyla, geleceğe sağlıklı nesiller armağan edebilmek için, var gücümüzle kaliteli Eğitim-Öğretimin, gerçekleşmesi için çalışmaktır.

Vizyonumuz 

Geleceğe sağlıklı nesiller armağan edebilmek için; dünya gerçekleri doğrultusunda oluşturduğumuz kurum kültürümüzle ve yönetim anlayışımızla öğrenen okul atmosferimizle, bireylerin mutluluğunu esas alarak, bilimsel değer taşıyan metot, teknik ve yaklaşımlarla okul-aile işbirliği içinde her öğrencimiz tek öğrencimizdir ilkesiyle kaliteli eğitim-öğretim yapan örnek ve öncü bir kurum olmaktır.

Kayıt ve Ücretler

2019-2020 ÖĞRETİM YILI İLAN EDİLEN OKUL ÜCRETLERİ

OKUL/SINIFEĞİTİMYEMEKEĞİTİM/YEMEK TOPLAMSERVİSEĞİTİM/YEMEK/SERVİS TOPLAM
ANASINIFI8.400.00 ₺2.750.00 ₺ (kahvaltı dahil)                11.150.00 ₺2.750.00 ₺                    13.900.00 ₺
İLKOKUL 1,2,3,413.750.00 ₺                  2.750.00 ₺ 16.500.00 ₺2.750.00 ₺    19.250.00 ₺
ORTAOKUL 5,6,714.600.00 ₺    2.750.00 ₺17.350.00 ₺2.750.00 ₺20.100.00 ₺
ORTAOKUL815.000.00 ₺2.750.00 ₺17.750.00 ₺2.750.00 ₺20.500.00 ₺
KIZ LİSESİ16.000.00 ₺2.750.00 ₺18.750.00 ₺2.750.00 ₺21.500.00 ₺

Robotik ve Kodlama Turnuvası-Akıl Oyunları Turnuvası

Kodlama Parametrelerinin Çözümü, Robotik Alanda Robotların Yarışacağı Turnuva

Öğrenciler İlk Etapta kodların devamı niteliğinde veya kodların eksik kalan kısmı nitelğinde olan bölümü verilen sınırlı sürede çözerler. Verilen sürede çözebilen öğrenciler Robotunu tanıtacağı turnuvaya girmeye hak kazanır. Robotu ile devinimsel, sözsel alanda en çok aktivite yaptırabilen turnuvanın galibi olur. Elde edilen puan ve sıralamalara göre Armağan Kolejinde Bursluluk hakkı ve farklı ödülleri elde eder.

OYUN TANITIM KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

YÖNERGE KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ.

Okul Aile Birliği

Okul Aile Birliği olarak Halep'e El Ele yardım kampanyasında tüm öğrenci ve velilerimizin gönüllü olarak katıldı. Unutulmayacak karelerin yaşandığı kampanyada herkesin mutluluğu yüzüne yansıdı. Paylaşmanın verdiği mutluluğu söz ile ifade etmeye çalışan öğrenciler "Allah hiçbir toğluluğu Savaşın ağır şartları ile imtihan etmesin. Bugün kardeş şehrimiz Halep bu zorlu imtihanı en zor şekliyle yaşamaktadır. Bizim görevimiz onların her an yanında olduğumuzu gösterebilmektir." dediler. Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Yalçınkaya da: "Kampanyamıza katılan öğrenci veli ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bugün bu etkinlikte manevi atmosferi hep birlikte yaşadık. Allah onlardan razı olsun. İnşallah kardeş şehrimize bizim de bir katkımız olmuştur." dedi. 

OKUL AİLE BİRLİĞİ OLARAK KİTAP OKUMA STANDI KURDUK:

Öğrenci Meclisi ile ortak yapılan çalışmada İslamın ilk emri "oku" emrine yönelik bu etkinliğin zevkle 

2019 OLİMPİYAT BURSLULUK SINAV SONUÇLARI